Ayşenur Aldırmaz Taşdemir


Psikolog Ayşenur Aldırmaz Taşdemir, Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünden almakta olup, proje aşamasındadır. Lisans eğitimi boyunca zihinsel engelli çocuk ve ailelerinin olduğu EÇADEM adlı merkezde staj yaparken onlarla bireysel ve grup terapileri yapma, tipik ve atipik gelişim özelliklerini gözlemleyerek öğrenme ve hem çocukların hem de ailelerin sosyalleşme süreçlerini olumlu yönde etkileme fırsatı olmuştur. Staj süresince süpervizör eşliğinde vaka inceleme toplantılarına aktif katılım sağlamıştır. Burada yapılan stajı aynı zamanda okul projesine dönüştürerek Koç University Undergraduate Psychology Journal’da yayınlanan bir makale yazmıştır. Bunlara ek olarak GeniuSpy adlı merkezde çocuklara zeka oyunları geliştirme ve onları bu yönde gözlemlemeye yönelik staj yapmıştır. Ayrıca özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde klinik stajını tamamlamıştır.

Yüksek Lisans eğitimi boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi, Yetişkin Psikoterapisi, Cinsel Terapi, Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi, Aile ve Çift Terapisi, EMDR gibi alanlarda eğitim ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. 2018'de lisans öğreniminden mezun olduktan sonraki ilk profesyonel iş deneyimi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda psikolojik danışmanlık üzerine olmuştur. Burada engelli, çocuk, yaşlı ve kadın vatandaşlarımıza psikolojik destek sağlamıştır. Özellikle fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddet mağduru ve travma yaşayan kadın ve çocuklara yönelik danışmanlık vermiştir. Ek olarak intihar düşünen bireylerde akut ve uzun süreli danışmanlık hizmeti sunmuştur. Sonrasında yerel bir psikolojik danışmanlık merkezinde bireysel, çift ve cinsel bozukluklarla ilgili danışan görmüştür. Şu anda Sakarya’da yüz yüze ve yurtiçi/yurtdışı online ortamda danışanlarına psikolojik destek sağlamaya devam etmektir.

Eğitim ve Sertifikalar

• Cinsel Terapi Eğitimi – CİTEB
• Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi – CİTEB
• Boşanma Adaptasyonu
• EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) – CİTEB
• Öfke Kontrolü – İzgören Akademi
• Etkili İletişim – İzgören Akademi


Uzmanlıklar
   Bağımlılık
   Cinsel İşlev Bozuklukları
   Travma ile İlişkili Bozukluklar
   Depresyon
   Panik ve Kaygı Bozuklukları
   İlişki Sorunları

Ayrıca deneyimli : Aile İçi İletişim Sorunları, Sınav Kaygısı, Özgüven Sorunu, Özgül Fobi, Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, Bipolar Bozukluk, Beden Dismorfik Bozukluğu, Motivasyon Eksikliği, Ergen Bunalımı, Stres

Psikoloğun diploma, eğitim ve sertifikaları güvencesiyle incelenmiş ve onaylanmıştır.


İlk seansınıza başlamak ister misiniz?

Anlatmak istediğin zaman